centrum promocji informatyki
E-MAIL
zapisz się zapisz się zapisz się wypisz się
O NASSZKOLENIAMEDIA O NASPARTNERZYREGULAMINKONTAKT

szkolenie
NARZĘDZIA CYFROWE W EDUKACJI. ZWIĘKSZENIE EFEKTYWNOŚCI NAUCZANIA POPRZEZ IT
Warszawa, 5.10.2017 Koordynator: Iwona Nowosielska

Jak sprawić, żeby prowadzone przez nas zajęcia były ciekawe zarówno dla ucznia jak i nauczyciela? Jak unikać podstawowych błędów w korzystaniu z nowoczesnych technologii w klasie? Odpowiedzi na te i inne pytania poznasz podczas całodniowego cyklu praktycznych warsztatów „Narzędzia cyfrowe w edukacji”. W czasie szkolenia poruszone zostaną zagadnienia związane z tworzeniem nowoczesnych prezentacji multimedialnych, wykorzystania sieci 2.0, blogodydaktyki, narzędzi do współpracy w sieci, edukacyjnego potencjału mediów społecznościowych oraz wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Wszystkie zagadnienia omówione zostaną na praktycznych przykładach, a uczestnicy nabędą umiejętności wykorzystania nowych technologii na swoich lekcjach.

Szkolenie skierowane jest do nauczycieli wszystkich przedmiotów w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, którzy chcą zdobyć lub zaktualizować umiejętności efektywnego wykorzystania nowych technologii na swoich lekcjach w celu aktywizacji uczniów, odciążenia nauczyciela i podniesienia efektywności kształcenia.

Szkolenie poprowadzi: Marcin Zaród - Nauczyciel roku 2013, członek grupy Superbeflrzy RP, anglista w V Liceum Ogólnokształcącym im. Janusza Korczaka w Tarnowie, jeden z twórców Centrum Edukacji i Kreacji Cyfrowej Fabryka Przyszłości w Tarnowie, ekspert i trener w projekcie Laboratorium Dydaktyki Cyfrowej, latarnik Polski Cyfrowej, zdobywca tarnowskiego tytułu Nauczyciel z Kulturą 2016, Wychowawca roku 2012. Prowadzi blog dla nauczycieli iporadnik.blogspot.com. Od 4 lat prowadzi grupy facebookowe dla klas, które uczy. Występował na Festiwalu Nauki OPPI w Helsinkach, konferencjach Inspir@cje 2013, 2014 i 2015 w Warszawie,  Zlotach Innowacyjnych Nauczycieli i Dyrektorów w Ustroniu i Zakopanem oraz na konferencji Pokazać-Przekazać 2014 w Centrum Nauki Kopernik. Autor artykułów w takich magazynach jak: IT w Edukacji, Dyrektor Szkoły, Głos Nauczycielski, Meritum, Języki Obce w Szkole.

Szkolenie odbędzie w małych grupach do 15 osób przy użyciu komputerów lub innych urządzeń mobilnych (smartfony, tablety). Uczestnik może skorzystać z komputera przygotowanego przez Organizatora (dodatkowa opłata 150 zł + VAT) lub może przyjechać ze swoim urządzeniem mobilnym lub laptopem. Konfiguracja komputerów: dowolna umożliwiająca korzystanie z sieci internet na przeglądarce Google Chrome, Mozilla Firefox lub Safari. Brak konieczności instalowania konkretnego oprogramowania.

PROGRAM

5 października 2017 r.
10:00 Po co i jak stosować technologię w klasie XXI wieku, czyli model SAMR.
10:30 Zacznijmy od podstaw - multimedialne prezentacje inaczej, do czego można je kreatywnie zastosować w klasie, czyli „życie poza Powerpointem”.
11:30 Materiały filmowe na lekcji. Edukacyjne zastosowanie YouTube i szkolna telewizja internetowa.
12:10 Przerwa, poczęstunek
12:30 Blogodydaktyka - przykłady zastosowań blogów przez nauczycieli i uczniów. Uczeń jako współtwórca sieci 2.0
13:10 Współpraca w sieci - czyli uczniowie pracują wspólnie z nauczycielem. Grupowa edycja dokumentów. 
14:00 Przerwa
14:20 Potencjał edukacyjny mediów społecznościowych. Praktyczne przykłady zastosowań, m.in. grup zamkniętych i stron na Facebooku. Wykorzystanie Internetowych narzędzi do quizów i zbierania opinii.
15:20 VR i AR -  czy wciąż science fiction czy już realne możliwości. Pokaz działania i technologie przygotowania materiałów prezentacyjnych
16:00 Zakończenie szkolenia.
Program
Prelegenci
Informacje organizacyjne
Formularz zgłoszeniowy
Powiadom znajomego
  
e-mailkontakt Na górę strony
Copyright © 2002 Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o. | ul. Miedzyborska 50 | tel. (0-22) 870 69 10, 870 69 78